Dlaczego wierzymy

dlaczego  wierzymy

 

Zaangażowanie społeczne seniorów w Koszalinie PDF Drukuj Email

razem lepiej 039 may

 

Pozwólcie, żeby wiatr zawiał w wasze żagle – tymi słowami zakończył się pierwszy kurs dla seniorów w ramach projektu RAZEM LEPIEJ –Transgraniczny Projekt Senioralny

Warsztaty dla seniorów odbywały w Centrum Luterańskim, przy udziale 20 uczestników polskich i niemieckich. Polski trener poprowadził dla seniorów warsztaty z zakresu wiedzy o współczesnym świecie społecznym, instytucjach i komunikacji. Seniorzy w czasie spotkań podnosili swoją wiedzę z zakresu globalizacji, indywidualizacji, zmian w rodzinie, swoich ról w starości, czasu wolnego oraz zaangażowania społecznego.

Goście z Greifswaldu zaprezentowali uczestnikom swoje sposoby na radzenie sobie z starością, w szczególności prezentując konkretne postawy zaangażowania społecznego na przykładach projektów takich jak „Konkretna pomoc dla rozwoju- Afryka”, „Pielgrzymowanie – kobiety w drodze”. Trener niemiecki Dr Monika Meyer – Klatte przedstawiła organizacje partnerską projektu RAZEM LEPIEJ- Bürgerhafen Greifswald, która posiada ogromne doświadczenie w pracy z aktywnymi seniorami, dając im możliwości rozwoju i realizacji ich zamierzeń.

Projekt Razem Lepiej- Transgraniczny Projekt Senioralny realizowany jest przez Diakonię PEA w Koszalinie w partnerstwie z Pommersche Diakonieverein e.v. Warsztaty dla seniorów realizowane są w systemie 5-dniowych kursów. Kolejne terminy to 7-11 lipca oraz 25-29 sierpnia.

Zapraszamy: zgłoszenia  505 41 83 04

Projekt dofinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego z FUNDUSZU MAŁYCH PROJEKTÓW (FMP)w ramach Programu Operacyjnego Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna” – „Współpraca Transgraniczna” Krajów Meklemburgia – Pomorze Przednie/ Brandenburgia i Rzeczpospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie) 2007 – 2013

 
Unijny projekt dla seniorów. PDF Drukuj Email

Razem Lepiej. Warsztaty dla seniorów w Koszalinie.

 

Projekt partnerski "Bürgerhafen" (Port Obywatelski) oraz "Nowa technika i starzy ludzie – laptopy, tablety i „szpakowaci surferzy” to tylko niektóre praktyczne przykłady inicjatyw i zaangażowania społecznego, które będą omawiane w czasie warsztatów dla seniorów w Koszalinie.roll-up-1

Diakonia Koszalin i Pommerscher Diakonieverein e.v zapraszają do udziału w transgranicznym projekcie senioralnym „Razem Lepiej”. Polscy i niemieccy trenerzy będą prowadzić dla seniorów warsztaty z zakresu wiedzy o współczesnym świecie społecznym, instytucjach i komunikacji oraz poznawania samego siebie jako aktywnego seniora.
Organizatorzy projektu chcą zachęcić seniorów do spojrzenia, jak nabyte w ciągu życia doświadczenie można wykorzystać w sposób użyteczny i aktywny dla siebie i innych. Chcemy zapewnić wsparcie i doradztwo dla seniorów, którzy odkryją w sobie pasję i zaangażowanie do działania - mówi Izabela Główka-Sokołowska, koordynator  i trener projektu. Kursy odbędą się w Koszalinie  w Centrum Luterańskim w trzech terminach: 23–27 czerwca, 7–11 lipca oraz 25–29 sierpnia. Udział w nich jest bezpłatny.

Więcej…
 
Zaproszenie do Św. Gertrudy PDF Drukuj Email

  alt

 
Coroczny piknik parafialny PDF Drukuj Email

 

Jak co roku zapraszamy w sobotnie popołudnie wszystkich na letni piknik. Chcemy,

przy jednym stole wspólnie biesiadować i spędzić miło czas w miłym towarzystwie. 

 

piknik parafialny 2014-page-002

 
Konfirmacja PDF Drukuj Email

Konfirmacja jest świętem całego Kościoła, całej wspólnoty parafialnej. Ma miejsce przed całą parafią podczas nabożeństwa, konfirmanci zdają wówczas publicznie egzamin z wiedzy kościelnej oraz otrzymują błogosławieństwo poprzez nakładanie rąk przez księdza oraz modlitwę wszystkich zebranych, a także przyjęcie do parafii poprzez podanie ręki. Od tego czasu przysługują konfirmantowi prawa i obowiązki określone prawem kościelnym. Należy jednak pamiętać, że członkiem Kościoła stajemy się już z chwilą Chrztu, a nie konfirmacji. Tak rozumiana konfirmacja jest aktem dojrzałości chrześcijańskiej, który przygotowuje chrześcijanina do odważnego wyznawania swej wiary we współczesnym świecie oraz godnego konfirmacja1konfirmacja2korzystania ze środków łaski Bożej dla swego zbawienia.

Nasi tegoroczni konfirmanci powiedzieli "Tak - wobec wiary, wspólnoty i siebie samego". Składamy im i ich rodzinom najserdeczniejsze życzenia i dziękujemy za piękną uroczystość.

Zdjęcia:Romuald Długosz

 
« pierwszapoprzednia212223następnaostatnia »

Strona 21 z 23
Wszystkie prawa zastrzeżone © Koszalin.Luteranie.pl