Dlaczego wierzymy

dlaczego  wierzymy

 

Doroczny piknik parafialny PDF Drukuj Email

 

nowy obraz1

 
Cudowne Boże dzieła! PDF Drukuj Email

„Im bliżej natury jesteśmy, tym więcej czujemy w sobie Boga". Johann Wolfgang von Goethe

Lato kojarzy nam się z wypoczynkiem, z wyjazdami, wyprawami. Chcemy spędzać czas na łonie przyrody, czy to nad morzem, jeziorami, rzekami, w górach albo gdzieś na leśnej polanie.

budynek 008abŚwiat przyrody wydaje się jakby spokojniejszy, naturalny. Może on nam dać dużo więcej niż nam się wydaje. Może nas ewangelizować. O objawiającej Boga mocy przyrody możemy wiele razy przeczytać na stronach Biblii. Wypowiedzi biblijne potwierdzają więź człowieka z przyrody.

Wyjdź więc na spacer. Jeśli zobaczysz coś, co cię zaintryguje np. piękny kwiat, zatrzymaj się. Zwyczajnie zwróć na niego całą swoją uwagę. Pojawi się wiele myśli. Nie zastanawiaj się jednak, co to za kwiat, czy trudno go uprawiać, jakiej ziemi potrzebuje.

Pozwól swoim myślom i uczuciom przepływać przez ciebie. Wsłuchaj się w śpiew ptaka, albo poczuj muśnięcie przyjemnej bryzy, poczuj otaczające cię zapachy. Pozwól sobie na to by po prostu być.

 
Dlaczego warto... PDF Drukuj Email

 

Dlaczego warto być uczestnikiem Niemieckich Dni Kościoła. Relacja Janusza Kraszewskiego

Czas biegnie szybko!
Już 3 tygodnie minęły od zakończenia 35 Niemieckich Dni Kościoła Ewangelickiego w Stuttgarcie. Trwały one od 3 do 7 czerwca 2105.Hasłem Kirchentagu było zdanie Abyśmy stali się mądrzy- oparte na Psalmie 90, 12. Z Koszalina do gościnnego i słonecznego Stuttgartu w Baden- Wirtembergii wyjechało 9 uczestników. W środowe popołudnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie otwierającym Dni Kościoła. Po nabożeństwie nasza grupa wraz z innymi grupami z Polski wzięłą udział w spotkaniu w ratuszu miejskim. Spotkaliśmy tam gości z różnych krajów i kontynentów. Zakończeniem pierwszego dnia było wspólne zapalenie świec na placach i ulicach w centrum Stuttgartu.12 d. spotkanie43. naboestwo konczce

Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego PDF Drukuj Email

W niedzielę, 28 czerwca zapraszamy na nabożeństwo,

w czasie którego wspólnie podziękujemy Bogu za miniony rok szkolny.

Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli.mp900409692

 
Zaproszenie PDF Drukuj Email

 

alt

4. NIEDZIELA PO TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Jedni drugich brzemiona noście, a tak wypełnicie zakon Chrystusowy. Ga 6,2

***************************************************************************

W najbliższą niedzielę, 21 czerwca zapraszamy na nabożeństwo o godz. 14.00.

 

 
« pierwszapoprzednia21222324252627282930następnaostatnia »

Strona 22 z 32
Wszystkie prawa zastrzeżone © Koszalin.Luteranie.pl