Dlaczego wierzymy

dlaczego  wierzymy

 

Unijny projekt dla seniorów. PDF Drukuj Email

Razem Lepiej. Warsztaty dla seniorów w Koszalinie.

 

Projekt partnerski "Bürgerhafen" (Port Obywatelski) oraz "Nowa technika i starzy ludzie – laptopy, tablety i „szpakowaci surferzy” to tylko niektóre praktyczne przykłady inicjatyw i zaangażowania społecznego, które będą omawiane w czasie warsztatów dla seniorów w Koszalinie.roll-up-1

Diakonia Koszalin i Pommerscher Diakonieverein e.v zapraszają do udziału w transgranicznym projekcie senioralnym „Razem Lepiej”. Polscy i niemieccy trenerzy będą prowadzić dla seniorów warsztaty z zakresu wiedzy o współczesnym świecie społecznym, instytucjach i komunikacji oraz poznawania samego siebie jako aktywnego seniora.
Organizatorzy projektu chcą zachęcić seniorów do spojrzenia, jak nabyte w ciągu życia doświadczenie można wykorzystać w sposób użyteczny i aktywny dla siebie i innych. Chcemy zapewnić wsparcie i doradztwo dla seniorów, którzy odkryją w sobie pasję i zaangażowanie do działania - mówi Izabela Główka-Sokołowska, koordynator  i trener projektu. Kursy odbędą się w Koszalinie  w Centrum Luterańskim w trzech terminach: 23–27 czerwca, 7–11 lipca oraz 25–29 sierpnia. Udział w nich jest bezpłatny.

Więcej…
 
Zaproszenie do Św. Gertrudy PDF Drukuj Email

  alt

 
Coroczny piknik parafialny PDF Drukuj Email

 

Jak co roku zapraszamy w sobotnie popołudnie wszystkich na letni piknik. Chcemy,

przy jednym stole wspólnie biesiadować i spędzić miło czas w miłym towarzystwie. 

 

piknik parafialny 2014-page-002

 
Konfirmacja PDF Drukuj Email

Konfirmacja jest świętem całego Kościoła, całej wspólnoty parafialnej. Ma miejsce przed całą parafią podczas nabożeństwa, konfirmanci zdają wówczas publicznie egzamin z wiedzy kościelnej oraz otrzymują błogosławieństwo poprzez nakładanie rąk przez księdza oraz modlitwę wszystkich zebranych, a także przyjęcie do parafii poprzez podanie ręki. Od tego czasu przysługują konfirmantowi prawa i obowiązki określone prawem kościelnym. Należy jednak pamiętać, że członkiem Kościoła stajemy się już z chwilą Chrztu, a nie konfirmacji. Tak rozumiana konfirmacja jest aktem dojrzałości chrześcijańskiej, który przygotowuje chrześcijanina do odważnego wyznawania swej wiary we współczesnym świecie oraz godnego konfirmacja1konfirmacja2korzystania ze środków łaski Bożej dla swego zbawienia.

Nasi tegoroczni konfirmanci powiedzieli "Tak - wobec wiary, wspólnoty i siebie samego". Składamy im i ich rodzinom najserdeczniejsze życzenia i dziękujemy za piękną uroczystość.

Zdjęcia:Romuald Długosz

 
Noc Muzeów 2014 PDF Drukuj Email

gertruda dugosz 

  

W sobotę, 17 maja, Parafia Ewangelicko- Augsburska w Koszalinie po raz kolejny zaprosiła zwiedzających do odwiedzenia kościoła św. Gertrudy w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Muzeów". Każdy zainteresowany mógł wysłuchać historii kościoła oraz parafii opowiadanej z wielkim zaangażowaniem przez Romualda Długosza oraz Janusza Alsad. Na miejscu cały czas obecni byli parafianie, którzy chętnie odpowiadali na pytania zwiedzających. Ponadto, dzięki życzliwości dyrektora Dariusza Szczeblewskiego  i uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego w Koszalinie , odwiedzający mogli wysłuchać dwóch koncertów barokowej muzyki organowej oraz dwóch koncertów plenerowych. Zainteresowani mogli obejrzeć także kaplicę w Centrum Luterańskim. Tej nocy odwiedziło nas ok. 800 rzaosób co świadczy, że popularność „Nocy Muzeów" w Polsce z roku na rok rośnie i jest to doskonały sposób na spotkanie z lokalną społecznością i prezentację naszego ewangelickiego wyznania.
Składamy szczególne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w „ Noc Muzeów" i poświęcili swój czas oraz wiedzę, aby przybliżyć mieszkańcom Koszalina ten piękny zabytek, który jest wizytówką luteranów w Koszalinie.
Tekst i zdjęcia Iza G- Sokołowska

 
« pierwszapoprzednia21222324następnaostatnia »

Strona 22 z 24
Wszystkie prawa zastrzeżone © Koszalin.Luteranie.pl