Dlaczego wierzymy

dlaczego  wierzymy

 

EDUPRZYSTAŃ- GŁOSOWANIE PDF Drukuj Email

 

Zachęcamy do zapoznania się z nowym projektem DIAKONII KOSZALIN.

O tej inicjatywie przeczytacie na stronie

https://todlamniewazne.pl/inicjatywa,849,eduprzystan-dla-rodzicow-koszalin.html.

Tylko Wasze głosy pomogą nam zrealizować ten pomysł! Dziękujemy.

fbcover-1

 
Razem Lepiej? W Koszalinie na pewno! PDF Drukuj Email

 

cam00146m

Koniec wakacji jest dla Diakonii Koszalin zakończeniem intensywnego czasu realizacji kilku inicjatyw.

Jedną z nich był projekt „Razem Lepiej”, dofinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego z FUNDUSZU MAŁYCH PROJEKTÓW (FMP) w ramach Programu Operacyjnego Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna” – „Współpraca Transgraniczna”Krajów Meklemburgia – Pomorze Przednie/ Brandenburgia i Rzeczpospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie) 2007 – 2013

„Razem Lepiej – trans graniczny projekt senioralny” jest naturalną konsekwencją charytatywnych i społecznych działań na rzecz człowieka jakie prowadzi Diakonia Koszalin. Jest też konsekwencją kilkuletniej współpracy z partnerem niemieckim Pommersche Diakonieverein e.v Greifswald. Diakonia Koszalin oraz partner niemiecki funkcjonują w konkretnych środowiskach lokalnych i do ich zadań należy również wspieranie się nawzajem oraz wspólne szukanie rozwiązań problemów i wyzwań, przed którymi stoją nasze społeczności.

Więcej…
 
Ostatnie warsztaty dla seniorów "Razem Lepiej" PDF Drukuj Email

 

moduy tematyczne lipiec z logo-page-002

 
Lato nad Bałtykiem PDF Drukuj Email

 

alt
 
"Razem lepiej" - warsztaty dla seniorów w Koszalinie PDF Drukuj Email

Próbą zastanowienia się nad pytaniami "Kim jestem? Jaka jest moja tożsamość? Przez co i przez kogo jestem tu gdzie jestem i tym kim jestem, co czyni mnie wyjatkowym?" zakończył sie drugi kurs dla seniorów w ramach projektu "Razem Lepiej- Transgraniczny Projekt Senioralny". Tym razem również goście- seniorzy z Greifswaldu podzielili się z koszalińskimi seniorami swoimi doświadczeniami w zaangażowanie społeczne. Były konsul w Gdańsku i Krakowie Dieter Exter opowiedział o swojej pracy z polskimi więźniami przebywającymi w wiezieniu w Stralslundzie, o wsparciu jakiego im udziela, dzieląc sie z nimi swoim czasem i doświadczeniami. Senior Robert Bath przerazem lepiej 092 mkonywał seniorów do korzystania z nowinek technicznych, które daje seniorom współczesny świat na przykładzie projektu "Szpakowaci surferzy", którego jest pomysłodawcą i realizatorem.

Kursy dla seniorów "Razem Lepiej" to warsztaty z zakresu wiedzy o współczesnym świecie społecznym, instytucjach i komunikacji. Seniorzy w czasie spotkań podnoszą swoją wiedzę z zakresu globalizacji, indywidualizacji, zmian w rodzinie, swoich ról w starości, czasu wolnego oraz zaangażowania społecznego. Warsztaty mają na celu zmotywować seniorów do działania, zachęcić do otwartości na siebie i innych.

Kolejny, ostatni kurs odbędzie się w dniach 25-29 sierpnia br. Zapraszamy.

trener dr Monika Meyer-Klette - Bürgerhafen Greifswald

koordynator, trener Izabela Główka-Sokołowska - Diakonia Koszalin

Projekt dofinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego z FUNDUSZU MAŁYCH PROJEKTÓW (FMP)w ramach Programu Operacyjnego Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna” – „Współpraca Transgraniczna” Krajów Meklemburgia – Pomorze Przednie/ Brandenburgia i Rzeczpospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie) 2007 – 2013

 
« pierwszapoprzednia2122232425262728następnaostatnia »

Strona 24 z 28
Wszystkie prawa zastrzeżone © Koszalin.Luteranie.pl