Dlaczego wierzymy

dlaczego  wierzymy

 

BIBLE ENGLISH CAMP 2014, KOSZALIN Program PDF Drukuj Email

alt

 
Zaangażowanie społeczne seniorów w Koszalinie PDF Drukuj Email

razem lepiej 039 may

 

Pozwólcie, żeby wiatr zawiał w wasze żagle – tymi słowami zakończył się pierwszy kurs dla seniorów w ramach projektu RAZEM LEPIEJ –Transgraniczny Projekt Senioralny

Warsztaty dla seniorów odbywały w Centrum Luterańskim, przy udziale 20 uczestników polskich i niemieckich. Polski trener poprowadził dla seniorów warsztaty z zakresu wiedzy o współczesnym świecie społecznym, instytucjach i komunikacji. Seniorzy w czasie spotkań podnosili swoją wiedzę z zakresu globalizacji, indywidualizacji, zmian w rodzinie, swoich ról w starości, czasu wolnego oraz zaangażowania społecznego.

Goście z Greifswaldu zaprezentowali uczestnikom swoje sposoby na radzenie sobie z starością, w szczególności prezentując konkretne postawy zaangażowania społecznego na przykładach projektów takich jak „Konkretna pomoc dla rozwoju- Afryka”, „Pielgrzymowanie – kobiety w drodze”. Trener niemiecki Dr Monika Meyer – Klatte przedstawiła organizacje partnerską projektu RAZEM LEPIEJ- Bürgerhafen Greifswald, która posiada ogromne doświadczenie w pracy z aktywnymi seniorami, dając im możliwości rozwoju i realizacji ich zamierzeń.

Projekt Razem Lepiej- Transgraniczny Projekt Senioralny realizowany jest przez Diakonię PEA w Koszalinie w partnerstwie z Pommersche Diakonieverein e.v. Warsztaty dla seniorów realizowane są w systemie 5-dniowych kursów. Kolejne terminy to 7-11 lipca oraz 25-29 sierpnia.

Zapraszamy: zgłoszenia  505 41 83 04

Projekt dofinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego z FUNDUSZU MAŁYCH PROJEKTÓW (FMP)w ramach Programu Operacyjnego Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna” – „Współpraca Transgraniczna” Krajów Meklemburgia – Pomorze Przednie/ Brandenburgia i Rzeczpospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie) 2007 – 2013

 
Unijny projekt dla seniorów. PDF Drukuj Email

Razem Lepiej. Warsztaty dla seniorów w Koszalinie.

 

Projekt partnerski "Bürgerhafen" (Port Obywatelski) oraz "Nowa technika i starzy ludzie – laptopy, tablety i „szpakowaci surferzy” to tylko niektóre praktyczne przykłady inicjatyw i zaangażowania społecznego, które będą omawiane w czasie warsztatów dla seniorów w Koszalinie.roll-up-1

Diakonia Koszalin i Pommerscher Diakonieverein e.v zapraszają do udziału w transgranicznym projekcie senioralnym „Razem Lepiej”. Polscy i niemieccy trenerzy będą prowadzić dla seniorów warsztaty z zakresu wiedzy o współczesnym świecie społecznym, instytucjach i komunikacji oraz poznawania samego siebie jako aktywnego seniora.
Organizatorzy projektu chcą zachęcić seniorów do spojrzenia, jak nabyte w ciągu życia doświadczenie można wykorzystać w sposób użyteczny i aktywny dla siebie i innych. Chcemy zapewnić wsparcie i doradztwo dla seniorów, którzy odkryją w sobie pasję i zaangażowanie do działania - mówi Izabela Główka-Sokołowska, koordynator  i trener projektu. Kursy odbędą się w Koszalinie  w Centrum Luterańskim w trzech terminach: 23–27 czerwca, 7–11 lipca oraz 25–29 sierpnia. Udział w nich jest bezpłatny.

Więcej…
 
Zaproszenie do Św. Gertrudy PDF Drukuj Email

  alt

 
Coroczny piknik parafialny PDF Drukuj Email

 

Jak co roku zapraszamy w sobotnie popołudnie wszystkich na letni piknik. Chcemy,

przy jednym stole wspólnie biesiadować i spędzić miło czas w miłym towarzystwie. 

 

piknik parafialny 2014-page-002

 
« pierwszapoprzednia2122232425262728następnaostatnia »

Strona 25 z 28
Wszystkie prawa zastrzeżone © Koszalin.Luteranie.pl