Dlaczego wierzymy

dlaczego  wierzymy

 

Wspólnota wiary PDF Drukuj Email

dsc 0424

Proste działania: modlitwa, łamanie chleba, dzielenie dóbr, gromadzenie się. Wszystkie te działania, wbrew światu, wbrew pewnemu promowanemu modelowi kultury, wciąż czynią z nas Kościół.

Bóg jest Bogiem wspólnoty, nie Bogiem samotności. Bez SMS-ów, e-maili, komunikatorów.

Być razem i razem wyznawać. To czyni, że nasza wspólnota chce słuchać Dobrej Nowiny i przekazywać ją dalej.

Zdjęcie: Iza G.-Sokołowska ,

Akt konwersji 10 kwietnia 2016.

 
Luteranie w radiu PDF Drukuj Email

audycje-page-002

 

 
Zaprosznie na konferencję w Świdwinie PDF Drukuj Email

zap el2

 

Program

10.30  Przyjazd / poczęstunek

11.00  Powitanie i wprowadzenie – Ks. radca Janusz Staszczak,

          Ks. Dr Christoph Ehricht

11.20  Ks. Dr Dr h. c. Wilhelm Hüffmeier:

"Ks. Dr Marcin Luter – muzyka i pieśń kościelna "

12.00 Dyskusja

12.15 Przerwa na kawę

12.40  Dr Małgorzata Grzywacz:

"Elżbieta Cruciger -  życie i dzieło"

13.30  Dyskusja

13.45  Podsumowanie i zakończenie

14.00  Obiad

 

 
Polsko- niemiecka grupa robocza w Koszalinie PDF Drukuj Email

dsc 0387mW dniu 5 kwietnia br w Centrum Luterańskim w Koszalinie spotkali się członkowie polsko- niemieckiej grupy roboczej. Na mocy porozumienia z 1999 r grupę tworzą przedstawiciele parafii Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej oraz Diecezji Wrocławskiej Kościoła Luterańskiego w Polsce oraz oddelegowani przedstawiciele z Nordkirche. 

Celem spotkania było ustalenie szczegółów spotkania gremiów kierowniczych beneficjentów porozumienia, które odbędzie się w wrześniu 2016 roku. Omówiono także bieżące wydarzenia w poszczególnych parafiach zarówno polskich jak i niemieckich. Koszalińską parafię oraz Diecezję Pomorsko- Wielkopolską reprezentowali ks. radca Janusz Staszczak, kurator Diecezji Izabela Główka-Sokołowska oraz Romulad Długosz.

zdj. Izabela G.-Sokołowska

więcej zdjęć na https://www.facebook.com/luteraniekoszalin/

 

 
Wielki Piątek PDF Drukuj Email

wielki piatek 2Słowo na Wielki Piątek

"Spoglądasz na Golgotę? Widzisz ten krzyż?

Czy dostrzegasz, że za ciebie i za mnie, że dla ciebie i dla mnie, za moje i twoje grzechy została złożona ta jednorazowa ofiara?.

Posyłając Syna, Bóg uczynił wszystko, co potrzebne i możliwe dla zbawienia ludzi. A teraz? Teraz jak gdyby stając pod krzyżem na wzniesieniu Golgoty musisz umieć sam dokonać wyboru. Czy go dokonałeś? Czy stoisz dziś wobec nowego wyboru? Czyż nie jest on potrzebny każdego dnia od nowa?

Dla nas, którzy dostępujemy zbawienia, mowa o krzyżu jest mocą Bożą. Cóż bardziej może wstrząsnąć sumieniem człowieka i otworzyć jego oczy na okropność grzechu, jeśli nie krzyż Syna Bożego?

Bowiem nasze życie jest ciągle przez grzech oddaleniem się od Boga. Dlatego musimy stawać pod krzyżem, by widzieć, że to za mnie i dla mnie. Umieć powracać do Tego, kto wszystko dla nas uczynił i nam pozostawia możliwość wyboru.

Kogo wybierasz? Jaki świat wybierasz? Świat życia czy świat śmierci? Dla tych, którzy stają pod krzyżem i mówią: Zmiłuj się nade mną i bądź miłościw mnie grzesznemu to chwila zaproszenia do wysłuchania szczególnego wyroku. Wyroku życia, wyroku, który jako życie jawi się przed nami poprzez ofiarę Jezusa. Tak nieodzowne i ważne jest to, aby człowiek chciał wybrać życie."

Na podstawie kazania bp. Jana Szarka, według BIK

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 23
Wszystkie prawa zastrzeżone © Koszalin.Luteranie.pl