Dlaczego wierzymy

dlaczego  wierzymy

 

Wielki Piątek PDF Drukuj Email

wielki piatek 2Słowo na Wielki Piątek

"Spoglądasz na Golgotę? Widzisz ten krzyż?

Czy dostrzegasz, że za ciebie i za mnie, że dla ciebie i dla mnie, za moje i twoje grzechy została złożona ta jednorazowa ofiara?.

Posyłając Syna, Bóg uczynił wszystko, co potrzebne i możliwe dla zbawienia ludzi. A teraz? Teraz jak gdyby stając pod krzyżem na wzniesieniu Golgoty musisz umieć sam dokonać wyboru. Czy go dokonałeś? Czy stoisz dziś wobec nowego wyboru? Czyż nie jest on potrzebny każdego dnia od nowa?

Dla nas, którzy dostępujemy zbawienia, mowa o krzyżu jest mocą Bożą. Cóż bardziej może wstrząsnąć sumieniem człowieka i otworzyć jego oczy na okropność grzechu, jeśli nie krzyż Syna Bożego?

Bowiem nasze życie jest ciągle przez grzech oddaleniem się od Boga. Dlatego musimy stawać pod krzyżem, by widzieć, że to za mnie i dla mnie. Umieć powracać do Tego, kto wszystko dla nas uczynił i nam pozostawia możliwość wyboru.

Kogo wybierasz? Jaki świat wybierasz? Świat życia czy świat śmierci? Dla tych, którzy stają pod krzyżem i mówią: Zmiłuj się nade mną i bądź miłościw mnie grzesznemu to chwila zaproszenia do wysłuchania szczególnego wyroku. Wyroku życia, wyroku, który jako życie jawi się przed nami poprzez ofiarę Jezusa. Tak nieodzowne i ważne jest to, aby człowiek chciał wybrać życie."

Na podstawie kazania bp. Jana Szarka, według BIK

 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Koszalin.Luteranie.pl