Dlaczego wierzymy

dlaczego  wierzymy

 

Jubileuszowy Zjazd Chórów- Piła 2016 PDF Drukuj Email

koszalin-cropmnaboestwo mW sobotę pogoda wyjątkowo dopisała i dodała tylko radości z wyjazdu naszego ekumenicznego chóru.
Celem była Piła, tam w 8 go maja tego roku miał odbyć się jubileuszowy XXX Diecezjalny Zjazd Chórów Diecezji Pomorsko- Wielkopolskiej KE- A w RP.
Pierwszym przystankiem było Jastrowie, gdzie wszystkie chóry diecezjalne miały się spotkać, wspólnie poćwiczyć i zintegrować.
Organizatorzy zadbali o wybór miejsca i wszystkie detale.

 

Zaraz po zakwaterowaniu odbyła się próba połączonych chórów. Jest to stały element spotkań, gdzie chóry pierwszy raz wspólnie zaśpiewają pieśni wybrane przez gospodarzy zjazdu.

Jeszcze tego samego dnia nasz chór ćwiczył nad jeziorem. Szefowa Maria Dąbrowska dopracowała każdy element naszego występu i dała nam wolne. Wieczorem wszyscy uczestnicy zjazdu spotkali się na wspólnej kolacji.
Biskup Marcin Hinz powitał wszystkich. Po modlitwie rozpoczął się wieczór integracyjny. Ciepły i pogodny wieczór uświetnił występ zespołu N. O. C. ( Nie Opuszczę Cię) z Parafii Ewangelicko- Augsburskiej w Pile. Emocji było sporo.

Następnego dnia o godz. 10. 30 w Kościele Ewangelickiego- Augsburskim w Pile rozpoczęło się nabożeństwo.

Punktualnie, w południe rozpoczęły się występy chórów parafialnych. Były chóry z Sopotu, Bydgoszczy, Rypina, Torunia, Kalisza, Piły, Poznania i najliczniejszy nasz z Koszalina. Ho, Ho!

Publiczność reagowała pozytywnie i spontanicznie. Nam też się "dostało".

Ostatnim punktem występów, było wykonanie przez połączone chóry trzech pieśni- Jezus jako Król, Pochwal mój duchu i Wierzyć mnie Panie ucz. Był bis!!
Ks. biskup Marcin Hinz podziękował  i wręczył wszystkim dyrygentom pamiątki uczestnictwa w jubileuszowym zjeździe, a uczestnikom i organizatorom gratulował  świetnego przygotowania.
Już wiemy, że w przyszłym roku spotykamy się w Kaliszu- najstarszym mieście Polski.

Relacja: Janusz Kraszewski

Zdjęcia: Dawid Mendrok , Janusz Kraszewski
Filmy: Janusz Kraszewski, Grzegorz Neumann

 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Koszalin.Luteranie.pl