wsparcie

Zaproszenie na niedzielę PDF Drukuj Email

alt

 
Serdeczne zaproszenie! PDF Drukuj Email

alt

 
Kolejna wakacyjna niedziela PDF Drukuj Email

alt

 
Zaproszenie na nabożeństwo PDF Drukuj Email

alt

 
Już wkrótce. PDF Drukuj Email

 

W pierwszej kolejności zapraszamy osoby myślące o konwersji do uczestnictwa w nabożeństwach, zapraszamy również do poznania Kościoła i jego życia.

Osoby, które chcą wstąpić do naszego Kościoła, a nie były ochrzczone, są przyjmowane do Kościoła poprzez Chrzest Święty. 

koci dla ciebie m

 

Akt ten poprzedzony jest przez okres przygotowawczy. W tym przypadku po Chrzcie Świętym udzielany jest Sakrament Ołtarza.

Natomiast osoby, które zostały ochrzczone w innych Kościołach chrześcijańskich, są przyjmowane po analogicznym, co w przypadku osób nie ochrzczonych okresie przygotowawczym przez akt konwersji, czyli uroczyste wstąpienie do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (z kwestii formalnych należy dostarczyć do parafii odpis aktu Chrztu Św. z macierzystej parafii).

Świadkami konwersji powinny być co najmniej dwie osoby wyznania ewangelicko-augsburskiego, które po dokonanym obrzędzie wraz z wstępującym do Kościoła oraz księdzem podpisują odpowiedni protokół.Podczas konwersji osoba pragnąca wstąpić do Kościoła wyznaje wiarę w Jezusa Chrystusa, a także przysięga wierność aż do śmierci Chrystusowi oraz nauczaniu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, składa obietnicę uczestniczenia w życiu Kościoła, poprzez udział w nabożeństwach i przystępowanie do Sakramentu Ciała i Krwi Pańskiej, a także dbanie o dobro wspólnoty.

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 68
Wszystkie prawa zastrzeżone © Koszalin.Luteranie.pl