wsparcie

Edukacja PDF Drukuj Email

Szkółka niedzielna dla najmłodszych dzieci

  • III niedziela miesiąca podczas nabożeństwa

   Po liturgii  Słowa Bożego dzieci udają się na oddzielne zajęcia.

Katecheza Ewangelicka

  • grupa młodsza

   piątek  godz 15.00

  • grupa konfrimacyjna

   piątek  godz 16.00

  • grupa pokonfrirmacyjna

   piątek  godz 17.00


Nauczanie religijne dzieci należy do najważniejszych zadań Parafii.


edukacja

Szkółki Niedzielne
To katecheza dla najmłodszych prowadzona równolegle z głównym niedzielnym nabożeństwem o godzinie 9.00 w III niedzielę miesiąca.

Nabożeństwo dla dzieci, jakim jest szkółka niedzielna prowadzone jest przez wykwalifikowaną panią  z odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym.
Po liturgii Słowa Bożego dzieci udają sie na szkółkę.W trakcie szkółki dzieci uczą się i śpiewają pieśni z przedszkolnego repertuaru religijnego.

W trakcie katechizacji dzieci poznają historie biblijne opowiadane w różnych formach. Szczególnie zachęcamy rodziców, którzy nie spotkali się jeszcze z taką formą religijnego wychowania dzieci - daje ona możliwość przeżycia niedzielnego nabożeństwa całej rodzinie bez znudzenia ze strony dzieci. Nasza  katechetka  doskonale zagospodarują energię każdego dziecka, przekazując w przystępny i zabawowy sposób
podstawowe prawdy wiary.

Lekcje Religii
Lekcje Religii - Parafia Ewangelicko-Augsburska w Koszalinie prowadzi Międzyszkolny Punkt Katechetyczny. Zajęcia odbywają się w małych kilkuosobowych grupach w miłej atmosferze w pomieszczeniach parafialnych przy ul.Połczyńskiej 1  na pierwszym piętrze w godzinach podanych wyżej.

Punkt ciężkości położony jest na znajomość Pisma Świętego. W trakcie zajęć rodzice mogą skorzystać z biblioteki. Oceny z katechezy ewangelickiej wystawiane przez naszych katechetów honorowane są i
umieszczane na świadectwach wszystkich szkół państwowych i prywatnych.

Na podstawie zaświadczenia ocena z  lekcji religii wpisywana jest do arkusza ocen i na Świadectwo końcowe. Rodziców pragnących, aby ich dziecko uczestniczyło w powyższych zajęciach prosimy o  kontakt.

 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Koszalin.Luteranie.pl