wsparcie

Konfirmacja PDF Drukuj Email

Konfirmacja jest świętem całego Kościoła, całej wspólnoty parafialnej. Ma miejsce przed całą parafią podczas nabożeństwa, konfirmanci zdają wówczas publicznie egzamin z wiedzy kościelnej oraz otrzymują błogosławieństwo poprzez nakładanie rąk przez księdza oraz modlitwę wszystkich zebranych, a także przyjęcie do parafii poprzez podanie ręki. Od tego czasu przysługują konfirmantowi prawa i obowiązki określone prawem kościelnym. Należy jednak pamiętać, że członkiem Kościoła stajemy się już z chwilą Chrztu, a nie konfirmacji. Tak rozumiana konfirmacja jest aktem dojrzałości chrześcijańskiej, który przygotowuje chrześcijanina do odważnego wyznawania swej wiary we współczesnym świecie oraz godnego konfirmacja1konfirmacja2korzystania ze środków łaski Bożej dla swego zbawienia.

Nasi tegoroczni konfirmanci powiedzieli "Tak - wobec wiary, wspólnoty i siebie samego". Składamy im i ich rodzinom najserdeczniejsze życzenia i dziękujemy za piękną uroczystość.

Zdjęcia:Romuald Długosz

 
Noc Muzeów 2014 PDF Drukuj Email

gertruda dugosz 

  

W sobotę, 17 maja, Parafia Ewangelicko- Augsburska w Koszalinie po raz kolejny zaprosiła zwiedzających do odwiedzenia kościoła św. Gertrudy w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Muzeów". Każdy zainteresowany mógł wysłuchać historii kościoła oraz parafii opowiadanej z wielkim zaangażowaniem przez Romualda Długosza oraz Janusza Alsad. Na miejscu cały czas obecni byli parafianie, którzy chętnie odpowiadali na pytania zwiedzających. Ponadto, dzięki życzliwości dyrektora Dariusza Szczeblewskiego  i uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego w Koszalinie , odwiedzający mogli wysłuchać dwóch koncertów barokowej muzyki organowej oraz dwóch koncertów plenerowych. Zainteresowani mogli obejrzeć także kaplicę w Centrum Luterańskim. Tej nocy odwiedziło nas ok. 800 rzaosób co świadczy, że popularność „Nocy Muzeów" w Polsce z roku na rok rośnie i jest to doskonały sposób na spotkanie z lokalną społecznością i prezentację naszego ewangelickiego wyznania.
Składamy szczególne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w „ Noc Muzeów" i poświęcili swój czas oraz wiedzę, aby przybliżyć mieszkańcom Koszalina ten piękny zabytek, który jest wizytówką luteranów w Koszalinie.
Tekst i zdjęcia Iza G- Sokołowska

 
Konfirmacja 2014 PDF Drukuj Email

 

konfirmacja

 
Noc Muzeów 2014 PDF Drukuj Email

 

plakat nm 2014m

 
BIBLE ENGLISH CAMP 2014 PDF Drukuj Email

alt

 
« pierwszapoprzednia616263646566676869następnaostatnia »

Strona 67 z 69
Wszystkie prawa zastrzeżone © Koszalin.Luteranie.pl